Geliştirme

En doğrusu için web siteniz bize emanet

İçerik nasılki sitenizin yakıtı ise, kod geliştirme kesinlikle onu yönlendiren ana motordur. İçerik ve kullanıcı arayüzü tasarımı, dijital projeleri yönlendiren teknolojiye temel arayüzler sağlarken, kod geliştirme çalışmasının kendisi de kendi stratejisini gerektirir, profesyonelce yürütüldüğünde kullanıcının deneyimine kesintisiz akış sağlayabilen aşamaları planlar ve oluşturur. Kodun ileriye yönelik düşünmenin yanı sıra gelecekte kullanılması planlanan, çapraz platforlarada uyumlu olması düşünülmelidir.

Baştan Sona Geliştirme

Güzel görünümlü bir web sitesi ile mükemmel bir kullanıcı deneyimi arasındaki fark nedir? Çoğu zaman, bir ziyaretçinin bir site içinde hareket ettiğinde yani sayfaları gezmeye başladığında ve siteyle etkileşime girmediğin, formlar yalnızca gerektiğinde göründüğünde, sayfa bağlantılarının uygun zamanlarda bağlanması veya tepki vermesi, sayfaların tamamen yeniden yüklenmesine gerek kalmadan güncellenmesi, kullanıcıya ince geri bildirim verilmesi için önemlidir. Bütün bunlar kesintisiz ve acısız bir kullanıcı deneyimine katkıda bulunuyor. Front End geliştiricilerimiz, web sitelerinin ilgisini çekecek ve kullanımı zevkli hale getirmeye yardımcı olan kod ve teknikleri uyguluyor.

Yararı

  • Temiz ve sade kodlama düzeni
  • Kullanıcı deneyimini geliştirmeyi amaçlayan kod geliştirme işlemi

Duyarlı Tasarım

İçeriği okuyabilmeniz için yakınlaştırmanıza ve kaydırmanıza zorlayan bir akıllı telefon veya tablette bir web sitesi kullanmayı denediniz mi? Harika bir deneyim değil mi? Çoğu web sitesi "yanıt verme" üzerine oluşturulmuş olsa da, bir "mobil uyumlu" siteleri bulmak daha zordur. (Her cihaz ile uyumlu çalışan web siteleri) Bununla kastettiğimiz, bir kullanıcının hangi cihazda olduğu önemli değil, içerik ve işlevselliğin önemli olduğunu düşünürseniz, ilk önce en düşük ortak paydadan çalışmak ve planlamak ve bir kullanıcının bir mobil cihazdan neye ihtiyacı olacağını planlamak mantıklıdır. Küçük bir mobil ekranda görmeleri gereken en önemli içerik veya işlevler nelerdir? Herkesin bu kadar önemli olduğunu düşündüğü büyük, ekran boyutunda büyük başlık resmi mi? Muhtemelen hayır.

Bir sitenin görüntülenmekte olduğu ekranın boyutuna bağlı olarak bir sitenin aşamalı olarak nasıl geliştiğini düşünmek için web sitelerinizi özenle tasarlıyoruz. Ne kadar fazla alana sahipsek o kadar çok şey gösterebiliriz. Anlamlı bilgileri en düzeyde kullanarak gelen ziyaretçilere aradıklarını ilk elden sunarız.

Yararı

  • Ekran boyutlarından bağımsız olarak tüm cihazlarda çalışır
  • Mobil uyumlu tasarlandığı için herkes daha önemli bir kullanıcı deneyimi görüyor yaşar

Açık Kaynak Geliştirme

Açık Kaynak Topluluğu, (The Open Source Community) kullanmak isteyen herkes için özgürce kullanılabilen yazılım ortamıdır. Fast Ajans olarak neredeyse oluşturduğumuz tüm sitelerde açık kaynak kodlu İçerik Yönetim Sistemleri kullanılıyoruz; bu, güçlü ve esnek bir CMS'ye sahip bir web sitesine sahip olmanız anlamına gelir; herhangi bir yazılım lisans maliyeti için ödeme yapmazsınız; ve sitenizi kendiniz yönetebilirsiniz. *

*Efsaneler Çoğu web tasarım firması size açık kaynak kodlu bir CMS geliştirmenin, maliyetsiz olduğunu söyler. Açık kaynaklı yazılımın doğası, istisnai derecede esnek olması ve sizin ve geliştiricilerin kendi özel ihtiyaçlarına göre özelleştirilmesi için tasarlanmış olmasıdır. Belirli ihtiyaçları ve işlevleri yerine getirmek için biçimlendirilmemiş açık kaynaklı bir CMS sistemini direkt alıp kullanmak kurumsal firmalar için neredeyse zordur. Gerçekte, başkalarının açık kaynaklı CMS'lerini almaya ve geliştirmeye devam etmeye hazır bir geliştirici bulmak zor bir süreç olabilir.

Yararı

  • Uygun maliyetli, başlangıçta veya devam etmekte olan bir lisans ücreti yok
  • Çok esnek ve özelleştirilebilir
  • Daha büyük geliştirme topluluğu daha fazla güvenlik ve gelecekteki geliştirme sağlar